close
تبلیغات در اینترنت
مشاوره خانواده

موضوعات
خبرنامه
  براي اطلاع از آپدیت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

مطالب تصادفی
آخرین ارسال های انجمن عاشقانه az لاو
عنوان پاسخ بازدید توسط
1 376 amob07
0 282 amob07
5 359 amob07
0 304 tarane
0 269 tarane
0 202 tarane
0 183 tarane
0 384 admin
0 438 admin
0 406 admin
0 451 admin
لینک باکس سایت
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 102 ♥ تاریخ : پنجشنبه 08 اسفند 1392 زمان : 0:40 ♥

تجرد دائمی,تجرد طولانی مدت ,دوران مجردی

خیلی وقت ها خواسته یا ناخواسته افرادی طعم ازدواج را نمی‌چشند و تا انتهای عمر تجرد را برمی‌گزینند. بعضی از این دلایل فقدان پایگاه اجتماعی و اقتصادی مناسب، عدم مهارت‌های ارتباطی خانواده یا انزوا، انتقاد بیش از حد از خواستگاران و فوت فرصت‌های مناسب، انتظارات آرمانی و باورهای غلط از ازدواج، فقر و معضلات اقتصادی، روابط قبل از ازدواج که موجب عدم رغبت به ازدواج می‌شود، جست‌وجوی عشق آرمانی و ناامیدی از جمله دلایل روانی کنونی می‌باشد.

برچسب ها : تجرد دائمی , تجرد طولانی مدت , دوران مجردی ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 108 ♥ تاریخ : سه شنبه 06 اسفند 1392 زمان : 20:47 ♥

خرید رفتن ,خرید رفتن با زنان,تفاوت زنان و مردان در میزان خرج کردن

 

چرا مردها از خرید رفتن با زنان بیزارند؟

تعداد همسرانی که عادات مشابهی برای خرید دارند و این کار را با هم انجام می‌دهند، زیاد نیست حتی پژوهشگران هم این موضوع را تایید می‌کنند که زنان و مردان یک دنیا تفاوت در خرید کردن دارند و حتی نگاه آنها به این موضوع، زمین تا آسمان متفاوت است. این تفاوت‌ها گاهی دلیل بحث‌های زن و شوهری می‌شود و گاهی باعث می‌شود که مهر «دل‌مرده»، «خسیس» یا «بی‌حوصله» را روی همسرتان بچسبانید. اگر می‌خواهید همسرتان را در خریدها با خود همراه کنید، باید با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا شوید و قبل از بردن او به مراکز خرید به این موضوع از دریچه دید او نگاه کنید.

برچسب ها : خرید رفتن , خرید رفتن با زنان , تفاوت زنان و مردان در میزان خرج کردن ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 97 ♥ تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1392 زمان : 14:22 ♥

سریال های ماهواره ای,تاثیر سریال های ماهواره ای,کانال های ماهواره ای

به دلایل گوناگون، عده زیادی در کشور ما به ماهواره روی آورده اند. اخیرا در بعضی از کانال های ماهواره ای سریال هایی به نمایش درمی آیندکه عده ای معتقدند محتوای آنها با روح و طبیعت خانواده ایرانی در تعارض آشکارند. پرسش این است: آیا این سریال ها بر خانواده و اعضای آن تاثیر دارند؟ چگونه؟ در پاسخ باید گفت بله، این سریال ها بر خانواده ها و اعضای آنها تاثیر می گذارند. به بعضی از سازوکارهای تاثیرگذاری آنها اشاره می شود.

1- هم ذات پنداری
یکی از اصول عمده در ساخت سریال، همانندسازی بیننده با کاراکترهای مورد علاقه اش در آنهاست. منظور از همانندسازی پذیرش و درونی سازی رفتار و اعمال کاراکتر و سپس، رفتار کردن مثل آن کاراکتر در دنیای واقعی است. در این هم ذات پنداری فرض می شود که بیننده موجودی است که صرفا به رفتارهای هنرپیشه یا قهرمانان پاسخ های انفعالی می دهد. این موضوع البته با توجه به دیدگاه های تازه تر که آدمی را موجودی فعال در کسب و پردازش اطلاعات و اداه ها می داند، محل تردید است، به خصوص در موارد مرتبط با مسائل اخلاقی. بنابراین، شاید صرف هم ذات پنداری نتواند توجیه مناسبی برای اثرپذیری از محتوای اخلاقی یا غیراخلاقی سریال های ماهواره ای باشد.

2- الگوگیری
الگوگیری از نظریه یادگیری اجتماعی یا یادگیری مشاهده ای سرچشمه می گیرد. طبق الگوگیری، در رسانه ها رفتار یا عملی را مشاهده می کنیم و سپس، با توجه به پیامدهایش همان رفتار یا حتی رفتاری شدیدتر را در همان زمینه انجام می دهیم. برای این کار شرایط و لوازمی باید فراهم شود، یعنی الگوگیری طی مراحلی انجام می گیرد.

برچسب ها : سریال های ماهواره ای , تاثیر سریال های ماهواره ای , کانال های ماهواره ای ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 120 ♥ تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1392 زمان : 13:15 ♥


سریال های ماهواره ای,تاثیر سریال های ماهواره ای,کانال های ماهواره ای

به دلایل گوناگون، عده زیادی در کشور ما به ماهواره روی آورده اند. اخیرا در بعضی از کانال های ماهواره ای سریال هایی به نمایش درمی آیندکه عده ای معتقدند محتوای آنها با روح و طبیعت خانواده ایرانی در تعارض آشکارند. پرسش این است: آیا این سریال ها بر خانواده و اعضای آن تاثیر دارند؟ چگونه؟ در پاسخ باید گفت بله، این سریال ها بر خانواده ها و اعضای آنها تاثیر می گذارند. به بعضی از سازوکارهای تاثیرگذاری آنها اشاره می شود.

ادامه مطلب...

برچسب ها : تاثیر سریال های ماهواره ای بر خانواده ایرانی , سریال های ماهواره ای , تاثیر سریال های ماهواره ای , کانال های ماهواره ای ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 93 ♥ تاریخ : جمعه 18 بهمن 1392 زمان : 23:45 ♥

عاشقی‌های نوجوانانه,گرایش به جنس مخالف

گرایش به جنس مخالف و حتی تمایل به برقراری رابطه با وی بخشی از فرآیند رشد نوجوان است.

نوجوانان بر اساس گروه اجتماعی که به ان تعلق دارند، ممکن است در مورد نحوه ارتباط با جنس مخالف، دارای دیدگاههای شخصی بسیار محکمی باشند مثلا کلا با برقراری این دست رابط مخالف باشند و یا اینکه تصور کنند این دست روابط الزامی است.

به طور کل به نظر می رسد که در سالهای اول نوجوانی، احتمال دارد که نوجوان هیچ تمایلی به برقراری رابطه با جنس مخالف نداشته باشد؛ اما در اواخر نوجوانی ممکن است ارتباط با جنس مخالف برای وی جذاب شود و تقریبا این زمان است که امکان بروز عشق و عاشقیهای نوجوانی افزایش می یابد.

آنچه مهم است این است که این گرایش در هر حال ایجاد می شود لذا نوجوان در این زمینه خاص نیازمند درک و توصیه والدین خود هستند اما توجه کنید که این راهنمایی ها باید قبل از ایجاد این دست تعلقات خاطر به نوجوان ارایه شود نه بعد از آن!

برچسب ها : عاشقی‌های نوجوانانه , گرایش به جنس مخالف ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 143 ♥ تاریخ : سه شنبه 15 بهمن 1392 زمان : 22:2 ♥


دوستی های دختران و پسران ,عشق آتشین, پیوند عاشقانه

نوجوانی دوره شکل گیری هویت، خودمختاری و فاصله گرفتن از والدین، گرایش به دوستان و تعصب نسبت به آنها، بیداری میل جنسی و بروز مشکلات روانی و اجتماعی است. غریزه جنسی، این کشش مقدس و پرتوان در آغاز دوره شکوهمند و پرهیجان نوجوانی بیدار می شود. نوجوان به مسائل جنسی حساسیت نشان می دهد و در تماس با یک نفر از جنس مخالف و البته در محدوده سنی خود او، در هاله ای از شورمندی قرار می گیرد و ژاله های شوق و شهوت آزرم بر رخسار لطیفش می نشیند.

برچسب ها : دوستی های دختران و پسران , عشق آتشین , پیوند عاشقانه ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 138 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 15:48 ♥

دختران تازه بالغ,دوران نوجوانی

نوجوانی مسیری است که ما را از دنیای بازی و سرگرمی و خیال کودکی خارج و به دنیای احساسات جدید وارد می کند. گاهی از هجوم احساسات و حمله تجربه های جدید و طوفان افکار متفاوت سردرگم می شویم و برای پیمودن این مسیر به هر ریسمانی چنگ می زنیم،غافل از اینکه به جز شناخت صحیح این تفاوت ها و تغییرات چاره ای نداریم.

تغییر و تحول ، مهم ترین نشانه این دوران است. تغییرات جسمی ، روحی، عاطفی. افکار تغییر می کند و خواسته های متضاد ما را دچار شک و تردید می کندکه آیا این تغییرات برای همه ایجاد می شود؟ آیا این اتفاق ها طبیعی است؟ زندگی جریان دارد و با دست های مهربانش تاج طلای بلوغ را بر سرمان می گذارد و در گوشمان زمزمه می کند :تاج گذاری ات مبارک

با شناخت ابعاد مختلف بلوغ ، دختران این مرحله را با اضطراب کمتر و آرامش بیشتری پشت سر میگذارند.

برچسب ها : مشاوره خانواده , دخترا نبالغ , مشاوره دخترا نبالغ , درگوشی حرف زدن بادختران بالغ , درگوشی حرف زدن بادختران ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 136 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 15:43 ♥

اضطراب و دلشوره ,اضطراب یا افسردگی

 

با اضطراب های دایمی چه کنیم؟

اخیرا بیش از قبل دچار اضطراب و دلشوره می شوم. می دانم که چه مشکلاتی در زندگی باعث این حالات در من می شود و دارم تلاش می کنم این مشکل را از درون حل کنم ؛ اما می ترسم اگر نتوانم این احساسات را زود از بین ببرم، این مشکلات در زندگی ام اثرگذار شود. اغلب با حالت عصبی از خواب بیدار می شوم و تا چند ساعت برای رفتن به سر کار حال خوبی ندارم. حتی عادت غذایی من نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته است.

 

آیا داروهای ضد دلشوره، اضطراب یا افسردگی آن قدر باعث آرامش می شود که من نتوانم با علل ایجاد اضطراب در زندگی ام کنار بیایم؟ به دنبال چیزی می گردم تا با مصرف آن بتوانم به زندگی ادامه دهم ، نه یک ماده شیمیایی که من را از خوشبختی و رفاه جدا کند.

 

جواب: میلیون ها تن در سراسر جهان از اضطراب بالینی قابل تشخیص ، رنج می برند که اختلال روانی اصلی و حتی شایع تر از افسردگی است. گرچه برخی از علل اضطراب قابل تشخیص هستند، گاهی، برخی از حالات شما ارتباط روشنی با مساله خاصی در زندگی ندارند. افراد زیادی که مبتلا به دلشوره و اضطراب اند، درمی یابند که واکنش آن ها تناسبی با این موقعیت واقعی ندارد. مصرف دارو به تثبیت شدن احساسات و واکنش ها کمک می کند و شما بهتر می توانید فکر کنید که چه چیزی باعث این دلشوره و اضطراب شده است. اگر این حالت را خوب بررسی کنید و تحت نظر مشاور ماهری باشید، پی می برید که چه چیزی باعث اضطراب شما شده است، علت اصلی این موارد چیست و ساز و کارهای موثر پرداختن به آن ها را پیدا خواهید کرد.

برچسب ها : روانشناسی , مشاوره , مشاوره خانواده , اضطراب , ازبین بردن اضطراب , ازبین بردن استرس , مبارزه بااسترس , مبارزه بااضطراب , درمان اضطراب , درمان استرس ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 141 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:28 ♥

نکته‌ای برای مخالفت کردن , گفت‌وگوی مخالفتی

وقتی مجبوری با فردی گفت‌وگو کنی که مدام به تو می‌گوید‌: من مخالفم، تو اشتباه می‌کنی، درست نمی‌گویی، من بهتر می‌فهمم! باید صبر ایوب داشته باشی.

هر وقت قرار است با مینا حرف بزنم‌، دنیا روی سرم خراب می‌شود. سال‌هاست که یکدیگر را می‌شناسیم. او دختر مهربانی است اما زمانی که می‌خواهیم جدی حرف بزنیم، مطمئنم تا نظرم را بیان کنم‌، با مخالفت سر‌سختانه‌ی او رو‌به‌رو می‌شوم. با دلیل و بی‌دلیل هزار آسمان و ریسمان را به هم می‌بافد که بفهمی اشتباه می‌کنی و چنین وچنان. هر چقدر سعی دارم یک موضوع مشترک با او پیدا کنم اما بازهم او نکته‌ای برای مخالفت کردن می‌یابد. دوستی و هم‌صحبتی با او برایم خسته‌کننده شده است.

حتماً شما هم در زندگی به افرادی برخورد کرده‌اید که فکر می‌کنند عقل‌کل هستند‌. افرادی که در هر بحثی وارد شوند، نقش دادستان را بازی می‌کنند و کلاً با همه‌چیز مخالف‌اند. این‌گونه افراد یک سبک منحصر به خود دارند که پر است از افعال منفی و نقدهای طولانی‌. سبک آن‌ها در گفت‌وگو‌، محاوره‌ی مخالفتی است.برچسب ها : مشاوره خانواده , یک صحبت همیشه مخالف , مشاوره , روان شناسی , ارتباط مناسب , ارتباط صحیح ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 115 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:23 ♥


اختلال روان‌تنی,نشانه‌های عصبی

وقتی تمام آزمایش‌های پزشکی‌تان طبیعی است ولی هنوز خود را بیمار می‌دانید، با خود چه فکری می‌کنید؟ آیا این بیماری در ذهن شماست؟ شاید آزمایش‌های پزشکی نتوانسته‌اند بیماری او را کشف و اثبات کنند؟ شاید مساله به این سادگی‌ها نباشد... ممکن است شما دچار بیماری روان‌تنی شده باشید.برچسب ها : مشاوره خانواده , اختلالات روان تنی , اختلالات , روان تنی , اختلالات جسمی ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 98 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:13 ♥

بعضی ها اصلا دنبال غم و غصه می گردند. انگار بدشان نمی آید بدبخت و بیچاره باشند. روانشناسان بعد از سال ها تجربه و مطالعه به این نتیجه رسیدند که بیچاره و مفلوک بودن هنر می خواهد، چون به زحمت می توان شرایط را برای همیشه بد نگه داشت. کسی که ادعا می کند ذاتا بداقبال است، خلاقیت زیادی به کار برده تا بداقبال شود. درست زمانی که اوضاع رو به بهبود است و نه زلزله و سیلی در کار است، نه جنگ و تهدیدی و حتی تحریم ها هم یکی یکی غیب می شوند، غم و غصه جور کردن هنری است که نیاز به ابتکار، قوه تخیل و هوش دارد.

اگر بخواهیم همیشه گناه داشته باشیم، چه باید بکنیم؟ همین اول کار بگویم که باید قید معتاد شدن، خلاف کردن، قماربازی و کتک کاری را زد چون این راه ها بیش از اندازه تابلو هستندو دل کسی را نمی سوزاند. (مردم بابت وضعیت اسفبار خلافکارها در نهایت یک چشمش کور تحویل می دهند.)

ما به دنبال راهی هستیم که کسی از نیت واقعی مان بو نبرد، راهی که فورا اثر کند. باید طوری وانمود کنیم که دوست داریم شاد باشیم، وگرنه کسی بدبختی ما را جدی نمی گیرد. یعنی باید راهی را انتخاب کنیم که ضمن اینکه به بدبختی ختم شود، در ظاهر ما را قربانی شرایط جلوه دهد نه مقصر، اصل هنر همین است.

فقط حواستان باتشد هنگام خراب کردن زندگی شخصی تان چه بخواهید چه نخواهید، زندگی پدر، مادر، همسر، فرزندان و ... را هم بی نصیب نخواهید گذاشت. آنها هم تا زمانی که اطراف شما هستند، در وضعیت بدتان شریکند و اگر هم تصمیم به ترکتان بگیرند که چه بهتر! حالا دلیل جدیدی برای ناله و شکوه از وضعیت اسفبارتان به دست آوردید. فقط چند نکته را قبل از شروع کار با هم مرور کنیم:

اولا مردم برای آدم بدشانس و بیچاره دل می سوزانند، حتی کمی وجدان درد هم پیدا می کنند که دلیلش برای خودشان هم پوشیده است. این حس خیلی به کار می آید. عذاب وجدان آنهات قدرت ماست، چون کسانی که ما را دوست دارند و به ما وابسته هستند، حواسشان را جمع می کنند تا نمک به زخم ما نپاشیند.

بدبخت و بیچاره ,شرط اصلی بدبخت بودن

ثانیا وقتی همیشه ناراضی باشیم، امیدی هم نداریم و اگر اتفاق بدی بیفتد، حالمان گرفته نمی شود، چون اصلا حالی نداریم.

ثالثاقیافه مغموم گرفتن موجب می شود اطرافیان حساب دیگری رویمان باز کنند، مخصوصا اگر غم دنیا و جامعه را بخوریم. می توانیم تریپ آدم هایی را به خود بگیریم که همیشه دل واپس آینده هستیم و چیزهایی را پیش بینی می کنیم که مردم الکی خوش و سطحی از آن سردر نمی آورند.

حالا برویم سراغ یک آدم حرفه ای: کلوئه مارانس، روانکاو معروف به ما می گوید 14 عادت آدم هایی که فکر می کنند بدبختند، چیست. خب بهتر است زودتر دست به کار شویم. در ادامه چند روش موثر برای بدبخت بودن تقدیم حضورتان می گردد. (اگرچه ممکن است خودتان صاحب سبک باشید.)

برچسب ها : ویژگی انسان های بدبخت , مشاوره خانواده , ویژگی آدم های بدبخت , انسان های بدبخت , مشاوره ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 117 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:8 ♥

ترسیدن,غلبه برترس‌ها,ترس‌ و تردید

همه ما در زندگی بارها و بارها ترس‌هایی را تجربه کرده‌ایم؛ چه در دوران کودکی و چه هنگام بزرگسالی. ترس یکی از واکنش‌هایی است که در موقعیت‌های مختلف از خود نشان می‌دهیم.

درواقع همانطور که شادی، غم، خشم، عشق و نفرت از جمله هیجان‌های اساسی انسان به شمار می‌روند، ترس نیز یکی از هیجان‌های اصلی است که برای هر چه بهتر مواجه شدن با آن نخست باید به خوبی آن را بشناسیم. پس باید بدانیم از چه می‌ترسیم و برای چه؟ ممکن است از این می‌ترسیم که در میان جمع صحبت کنیم، تصمیم‌گیری کنیم، با دیگران روابط صمیمانه‌ای برقرار کنیم، تغییر شغل بدهیم، تنها شویم، سنمان بالا برود، کسی را از دست بدهیم و تنها بمانیم و... .

اگر شما هم از تمام این موارد هراس به دل راه می‌دهید یا فقط بعضی از این ترس‌ها را تجربه کرده‌اید نگران نباشید. اگر خوب دقت کنیم متوجه می‌شویم در تمام این موارد ما نسبت به آنچه می‌ترسیم آگاهی کامل نداریم. در واقع از آنچه نمی‌شناسیم و راجع به آن شناخت نداریم هراس به دلمان راه می‌دهیم.

ترس اساسا مشکلی تربیتی است که با دوباره آموزش‌دادن ذهن می‌توان آن را صرفا به‌عنوان یک واقعیت زندگی به جای مانعی در برابر آن پذیرفت. در واقع می‌توان ترس را با تعلیم دادن دوباره از طریق تجربه‌هایی که قبلا کسب کرده‌ایم برطرف کرد.

برچسب ها : روانشناسی , ترسیدن , برطرف کردن ترس , قابل توجه ترسوها , چگونه ترسمان رابرطرف کنیم؟ , ازبین بردن ترس , ترس کودکان , ترس بزرگسالان , ترس , مشاوره خانواده , رواشناسی برای ترس ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده ,
بازدید : 139 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:1 ♥

زنی می تواند زنانه رفتار کند که در کنار یک "مرد" زندگی کند. زنی که همیشه مجبور است وظایف مردانه ی همسرش را انجام دهد، هیچگاه لذت زن بودن را درک نخواهد کرد.


وظایف مردانه ,حمایت کردن از خانواده

 

زنان سرپرست خانوار

گناه بسیاری از زن ها چیست که همسرانشان مردانه عمل نمی کنند؟ مردانی که در حمایت کردن از خانواده ضعیف عمل می کنند، مردانی که در تصمیم گیری تردید دارند، مردانی که خودشان را طعمه ی سوء استفاده کنندگان و کلاهبرداران قرار می دهند، نمی توانند از زنانشان توقع زن بودن داشته باشند! زنی می تواند زنانه رفتار کند که در کنار یک "مرد" زندگی کند. زنی که همیشه مجبور است وظایف مردانه ی همسرش را انجام دهد، هیچگاه لذت زن بودن را درک نخواهد کرد.

شاید شما هم دیده باشید زنانی را که اجازه ی حرف زدن یا تصمیم گرفتن به همسرشان نمی دهند و نه تنها حق مدیریت، بلکه حق استقلال شخصی او را در رای و نظر هم سلب می کنند. حتما از رفتار آنها احساس انزجار کرده اید. اما باید دید رفتار آن مرد چگونه بوده که همسرش با بی قراری و بی تابی به جای او عکس العمل نشان می دهد. چرا به جای او حرف می زند و تصمیم می گیرد؟

اگر مشکل آن زن استبداد است و در رفتار با همه ی نزدیکان و اطرافیانش این طور عمل می کند، حرجی بر مرد نیست و این زن است که باید اصلاح شود. اما اگر مسئله، استبداد نیست و مشکل از ضعف مرد است، در این صورت کسی که باید سرزنش شود مرد است.

زنی که تجربه کرده است اگر مثل مرد به میدان نیاید باید خسارتهای فراوانی بپردازد چگونه می تواند به همسرش اعتماد کند؟ هر جا از مسئله ای بی خبر بماند طولی نمی کشد که یک مشکل غافلگیر کننده یقه اش را می گیرد. او باید به ادارات مختلف سر بزند تا مشکلی را حل کند ولی در مرحله ی امضاء، لازم است سرپرست خانواده بیاید، اینجا دیگر خان هفتم رستم است مرحله راضی کردن سرپرست خانواده برای پا گذاشتن در مکانهای اداری!

زنی لذت زن بودن را می فهمد که اگر پولی از شوهرش دریافت کرد نگران نباشد که آن را از کجا آورده و کی قرار است تاوان آن را پس بدهد. هر زنی چنانچه در پناه مردی با کفایت و مقتدر قرار گیرد، خواه نا خواه به نقش زنانگی خود روی می آورد و واقعا از زن بودنش لذت خواهد برد.

یک زن به شرطی می تواند زن باشد که همسرش را واقعا مسئول و توانا ببیند و نیازی به دخالت در امور او احساس نکند. برای عدم دخالت، اعتماد و آرامش لازم است. وقتی یک مرد نمی تواند این اعتماد و آرامش را ایجاد کند، همسرش هم نمی تواند یک زن باقی بماند.

برچسب ها : مردباش تازن باشم , مشاوره خانواده , مشاوره زناشویی , دانستنی های بعدازازدواج ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , والدین موفق ,
بازدید : 161 ♥ تاریخ : یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 23:55 ♥

آرایش کردن دختران,لوازم آرایش ,آرایش دختر

شناخت و پذیرفتن ظاهر و تغییرات جسمانی، یکی از موضوعات مهمی است که هر نوجوان دختر در حدود 10 سالگی تا 14 سالگی، با آن دل مشغولی ذهنی بسیاری پیدا می کند . به همین خاطر، بسیاری از دختران در این برهه سنی، به طور محسوسی دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند، مدام تصویر بدنی خود را زیر سوال می برند و در مورد چگونگی پذیرش آن شک و تردید بسیار دارند.

همیشه از لوازم آرایشی استفاده می‌کند
یکی از مهمترین دغدغه های والدین در دوران بلوغ ، آرایش کردن دختران است. بسیاری از والدین از استفاده فرزندشان  از لوازم آرایشی شاکی هستند و می گویند ما نمی دانیم با این علاقه فرزندمان چگونه باید برخورد کنیم؟!

با افزایش شناخت و آگاهی درباره بلوغ و ویژگی های این دوران می توان علت علاقه مندی دختران به استفاده از لوازم آرایشی را مشخص نمود. توجه بیش از حد به وضعیت ظاهری و اندام، عمده ترین دلمشغولی ذهنی  نوجوانان به خصوص دختران نسبت به خویش است. جنبه های منفی ظاهر، رشد نابرابر اندام ها، بزرگ شدن بینی و... به علت تغییرات نا بهنگام بلوغ است.

برچسب ها : مشاوره خانواده , دختران امروزی , مشاوره برای فرزندانتان , تعلیم وتربیت , والدین موفق , استفاده ازلوازم آرایش , کودکان ولوازم ارایش ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 127 ♥ تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 23:56 ♥

ی

رابطه مثبت زناشويي مي تواند دست مايه شادي و در غير اين صورت منبع بزرگ رنج و تالم باشد. زندگي زناشويي همراه يا بدون عاطفه مناسب با آن، كامل ترين شكل تصور از بهشت و جهنمي است كه ما در زندگي قادر به ايجاد،به دست آوردن و يا رسيدن به آن هستيم.

به گزارش مهر، همه زوج ها دوست دارند زندگی مشترک شادی با هم داشته باشند، اما باید بدانند که شاد زيستن هم مانند هر امر ديگر اصولي دارد. افراد مختلف و صاحب نظران گوناگون از شادي و شاد زيستن برداشت ها و تعاريف مختلف دارند. مثلا ارسطو مي گويد؛ مردم عادي لذت را شادي فرض مي كنند، افراد موفق عملكرد خوب را برابر شادي مي شمارند و دانشمندان زندگي متفكرانه و جستجوگرانه را معادل شادي مي دانند.

جان لاك معتقد است كه شادي بستگي به تعداد لذات زندگي دارد. "مك گيل" شادي را به لذت هاي تمايلات ارضا شده مربوط دانسته است. برتراندراسل مي گويد: رغبت همگاني ترين نشانه شاد زيستن است. ولي مي توان تعريف ديگري از شادي داشت. شادي عبارت است از احساس خوشبختي پايدار در زندگي شخصي، مفيد بودن براي تحقق آرزو و رفع نيازهاي عمومي، يعني انساني شاد است كه از زنده بودن خود احساس خوشبختي و رضايت كند و ديگران از زندگي او سود ببرند.
برچسب ها : شادزندگی کردن باهمسر , چگونه باهمسرمان شادزندگی کنیم؟ , وظایف همسربه هم دیگر , زندگی شاد , زندگی بهتر , همسر , زندگی , زندگی موفق تر ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مهارت های زندگی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 157 ♥ تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 23:43 ♥

خوشحال کردن شوهر

 

وفاداری و علاقه شما به همسرتان در زمان های سختی و مشکلات اثبات می شود لذا زمانی که شوهرتان دچار شکست شغلی، بیماری، بدهکاری و ... می شود از او حمایت کنید.

 

در این مطلب به نکات و مواردی اشاره خواهد شد که به شما کمک می کند هر چه بیشتر محبوب همسرتان شوید و روابط زناشویی تان، بیش از پیش مسالمت آمیز و توام با خوشحالی و نشاط گردد.

 

عموماً نکات و مطالبی که در اختیار زوجین قرار می گیرد، برگرفته از متون اروپایی و آمریکایی است که به طور قطع تفاوتهای فرهنگی، اعتقادی و نگرشی بسیاری با ما ایرانیان مسلمان دارند. در فرهنگ و تمدن ما ایرانیان مسلمان، علاوه بر تأکید و اهمیت فراوانی که بر کیان خانواده داده شده است، وظایفی خاص و منحصر به فرد به هر یک از زوجین واگذار می شود که رعایت آن نقش بسزایی در رضایت زناشویی خواهد داشت.

برچسب ها : شادکردن همسر , شادکردن شوهر , درست زندگی کردن , چگونه شوهرمان راشادکنیم؟ ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , روانشناسی کودکان ,
بازدید : 106 ♥ تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 زمان : 21:19 ♥

تربیت دوقلوها,رفتار با دوقلوها

 

۱. «کتک بخوری، خواهرت/برادرت هم دردش می آد!» این تصور غلط است. اگرچه دوقلوها ارتباطی بسیار قوی با هم دارند، اما دلیل نمی شود قانون عمل و عکس العمل نیوتن را با آنها مرتبط بدانیم.
۲. «من تو رو از اون یکی بیشتر دوست دارم!» به جای ارزش گذاری بر ماهیت وجودی یک قل، ویژگی های مثبت و دوست داشتنی هر قل را بیان کنید.برچسب ها : جمله هایی که نبایدبه دوقلوهابگوییم , تربیت دوقلو , تربیت دوقلوها , بزرگ کردن دوقلوها , خوب بارارودن دوقلوها , ۱۰ جمله ای که نباید به دوقلوها بگویید , تربیت درست دوقلوها , درست بزرگ کردن دوقلوها , فرزندان دوقلو , دوقلو ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , رفتار از کودکی تا نوجوانی ,
بازدید : 81 ♥ تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 زمان : 21:13 ♥

دلایل گرایش به جنس مخالف,رابطه دوستی با جنس مخالف


عشق، پدیده ای هیجانی و اعجاب انگیز است که بیشتر مردم جهان را درگیر خود می کند.

رابطه دوستی و صمیمیت یعنی توانایی در میان گذاشتن افکار و احساسات با یک دوست. در یک رابطه صمیمی، فرد احساس راحتی می کند و اطلاعاتی راجع به خود در اختیار دیگری قرار می دهد. گونه ای از این رابطه دوستی و صمیمیت مربوط به جنس مخالف می شود.

رویکردهای گوناگون، تلاش هایی برای تبیین دلایل و عوامل زمینه ساز گرایش به جنس مخالف داشته و هر یک از منظری به این مسئله نگاه کرده اند اما آنچه می توان در همه این رویکردها و نظریه ها یافت، بیان این است که «گرایش به جنس مخالف امری کاملا طبیعی و سالم است». با این حال در این مقاله سعی خواهیم داشت از منظر روانشناسی دلایل گرایش به جنس مخالف را برای شما شرح دهیم.

برچسب ها : دلایل گرایش نوجوانان به جنس مخالف , دلایل گرایش به جنس مخالف , دلایل جذب جنس مخالف , علت گرایش به جنس مخالف , علت گرایش دخترپسرها به هم , علت گرایش جنس های مختلف ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , روانشناسی کودکان ,
بازدید : 88 ♥ تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 زمان : 21:8 ♥

آموزش برخورد مۆدبانه به کودک,آموزش آداب معاشرت به کودکان


آموزش اصطلاحات و رفتار مۆدبانه به کودکان، نشانه ی برخورد عاقلانه ی والدین با آنهاست. گاهی اوقات فکر می کنیم که برخوردهای مۆدبانه را به فرزندمان آموخته ایم ولی مشاهده می کنیم که توصیه ها و آموزش های ما را فراموش کرده است و مجبوریم بار دیگر از ابتدا آغاز کنیم.

توجه داشته باشید که یادگیری کودکان از طریق تکرار و تذکر امکان پذیر است لذا، اگر قصد تربیت فرزندتان را دارید، نباید از تکرار و تذکر خسته و ناامید شوید. رفتارهای مۆدبانه شامل رعایت احترام والدین، آموزگاران، دوستان و بستگان است که در این صورت، همه ی اطرافیان رفتار مۆدبانه ی فرزندتان را خواهند ستود. رفتار مۆدبانه، طیفی گسترده از برخوردها را شامل می شود که از «لطفاً» و «متشکرم» تا دست نزدن به کیک تولد قبل از بریدن آن، تعارف کردن به دیگران، مصرف کردن غذایی که به آن دست زده ایم و یا اجازه گرفتن برای برخی فعالیت ها ادامه دارد.
برچسب ها : روانشناسی کودک , آموزش رفتارمودبان هبه کودک , آموزش رفتارصحیح به کودک , آموزش رفتار درست به کودک , آموزش رفتاربه کودک , آموزش ادب به کودک , تربیت کودک , تربیت کودک مودب ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مهارت های زندگی , مشاوره خانواده , روانشناسی کودکان , والدین موفق , تعلیم و تربیت , خلاقیت در کودکان , روان شناسی کودکان , بچه های سالم ,
بازدید : 115 ♥ تاریخ : دوشنبه 07 بهمن 1392 زمان : 16:9 ♥

کودک خلاق,تربیت کودک خلاق,کودکان خلاق,خلاقیت در کودکان

 

این مقاله راهکارهایی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید رشد شناختی کودکان خود را ارتقاء دهید
بدون شک یکی از مهمترین و موثرترین دوران زندگی آدمی دوران کودکی است. دورانی که در آن شخصیت فرد پایه‌ریزی شده و شکل می‌گیرد. امروزه این حقیقت انکارناپذیر به اثبات رسیده است که کودکان در سنین پایین (طفولیت) فقط به توجه و مراقبت جسمانی نیاز ندارند، بلکه این توجه باید همه ابعاد وجودی آنها شامل رشد اجتماعی ، عاطفی ، شخصیتی و شناختی را دربر گیرد.

به ادامه مطلب بروید

برچسب ها : کودکان خلاق , تعلیم وتربیت , روان شناسی کودک , روان شناسی کودکان , خلاقیت درکودکان , کودک خلاق , کودک هنرمند , روش هایی برای تربیت کودک خلاق , تربیت کودک خلاق ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 68 ♥ تاریخ : دوشنبه 07 بهمن 1392 زمان : 15:15 ♥

مغز ما عاشق ثبات است و دوست دارد به‌طور منظم کار مشخصی انجام دهد؛ فرقی هم ندارد این کار مفید باشد یا مضر، اما اگر می‌خواهید از شر عادت‌های مضر خلاص شوید این مطلب را از دست ندهید.

مجله سیب سبز: مغز ما عاشق ثبات است و دوست دارد به‌طور منظم کار مشخصی انجام دهد؛ فرقی هم ندارد این کار مفید باشد یا مضر، اما اگر می‌خواهید از شر عادت‌های مضر خلاص شوید این مطلب را از دست ندهید.

شما نشسته‌اید و دارید چای خود را مزه مزه می‌کنید. دوستی به شما یک سیگار تعارف می‌کند. شما هم رد نمی‌کنید. این اتفاق ممکن است چند بار قبلا هم رخ داده باشد و بعدا هم چند بار دیگر اتفاق بیفتد. شاید پیش خودتان فکر کنید اینکه مهم نیست؛ کشیدن دو، سه نخ سیگار هر چند وقت یکبار که کسی را سیگاری نمی‌کند. اما این وسط مشکل کجاست؟ مشکل به مغز شما برمی‌گردد. با کشیدن همان اولین نخ سیگار مغز شروع می‌کند به مبارزه با یک عادت بد كه در نهایت شکست می‌خورد. نتایج مطالعه‌اي‌که اخیرا در دانشگاه ام آی تی آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد اگر ما به‌طور مداوم رفتاری را انجام دهیم مسیرهای عصبی در مغز الگوهای تازه‌ای برای این عادت جدید ایجاد می‌کنند. در نتیجه وقتی پیشنهادی دریافت می‌کنید مثلا یک سیگار به شما تعارف می‌شود دیگر به‌طور اتوماتیک قبول خواهید کرد. محققان معتقدند برخی اتفاقات که برحسب موقعیت پیش می‌آیند باعث بروز عاداتی می‌شوند که در اعماق شخصیت ما شکل می‌گیرند و اگر این رفتارها غلط و مضر باشند باید از ایجادشان جلوگیری کرد. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا از شر رفتارهای ناسالم راحت شوید.

حرف زدن و اس ام اس فرستادن موقع رانندگی

این عادت از جمله کارهایی است که بسیاری از مردم موقع انجام دادنش فکر می‌کنند اتفاقی برای‌شان رخ نمی‌دهد و تصادف و سانحه فقط برای دیگران است! این احساس غلط عامل بروز بسیاری حوادث تلخ و تکان‌دهنده بوده است.

برچسب ها : روانشناسی , زندگی بهتر , ترک عادت , ترک عادت های غلط , درست ترشدن رفتار , روش های مناسب برای زندگی بهتر , آموزش زندگی بهتر , آموز روانشناسی , خودشناسی , ترک عادت های بد , خوشبخت زندگی کردن ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 84 ♥ تاریخ : شنبه 05 بهمن 1392 زمان : 16:43 ♥

روح شاد بااین 12نکته ی ساده:

قبل از آنکه برای شادتر شدن قدمی بردارید، یک قلم و کاغذ پیدا کنید و فهرستی از دلتنگی‌های‌تان را بنویسید. چه چیزهایی بیشتر از هر چیز در زندگی شما را آزار می‌دهد. در سمت دیگر فهرست، کارهایی را بنویسید که مدت‌هاست دوست دارید انجام‌شان دهید اما نتوانسته‌اید. قطعا شما نمی‌توانید همه غصه‌های این فهرست را از زندگی‌تان پاک کنید و همه کارهایی که در آرزوی‌شان بوده‌اید را انجام دهید.

به گزارش به نقل از مجله سیب سبز ؛ پس دور کارهایی که در 100 ساعت شدنی است و غصه‌هایی که از بین بردن‌شان به سال‌ها زمان نیاز ندارد، خط سبز بکشید و برای شروع آماده شوید. اگر نوشتن فهرست برای‌تان کار سختی است و گمان می‌کنید 100 ساعت برای شادتر شدن کافی نیست از ما کمک بگیرید. در این مطلب شما را با میانبرهایی آشنا می‌کنیم که تنها در چند ساعت حال و هوای‌تان را زیر و رو می‌کنند. این ادعای ما نیست. محققان و روانشناسان معتقدند این قدم‌ها از شما انسان شادتری می‌سازد.

درادامه مطلب به ادامه این موضوع می پردازیم

برچسب ها : روانشناسی , زندگی بهتر , مشاوره , روح شادداشته باشیم , روح تازه , زندگی تازه , زندگی بانشاط , حیات بانشاط ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر , احادیث و سخنان بزرگان , آرامش سبز ,
بازدید : 139 ♥ تاریخ : جمعه 04 بهمن 1392 زمان : 15:53 ♥

* حضرت علی(ع) می‎فرماید: درحال دعا گفتم: خدایا مرا نیازمند هیچ یک از بندگانت نکن .

پیامبر اکرم(ص) این دعا را شنیده و فرمودند: یا علی! اینگونه دعا نکن، زیرا کسی نیست که محتاج مردم نباشد.

گفتم: پس چگونه دعا کنم؟

فرمود: بگو؛ خدایا! مرا نیازمند مردم بد نکن .

پرسیدم: چه کسانی جزء مردم بد، به شمار می‎آیند؟

فرمود: کسانی که وقتی به نعمتی می‎رسند، آن را از دیگران(نیازمندان)دریغ می‎کنند و چون خود محتاج شوند و با آنان برخلاف انتظارشان رفتار شود، بر می‎آشوبند و مردم را سرزنش کنند.

 

 

* لقمان به فرزندش می‌فرماید:

پسرجان، شش سفارش به تو می‌کنم که خلاصه علوم و اخلاق اولین و آخرین است:
1) بیش از مدت اقامت در دنیا، دل به دنیا مبند.
2) برای آخرت به قدری که در آنجا توقف داری کار کن، که ما زمان در دنیا ماندنمان بسیار کوتاه و آخرت بی‌حساب بلند است.
3) از خدا به قدری که به او محتاجی اطاعت کن، که همه وجود ما محتاج به خداست.
4) تمام کوششت را در نجات از آتش به کار ببر.
5) به اندازه تحمل و قدرتی که بر آتش داری گناه کن.
6) به هنگام گناه و معصیت جایی را انتخاب کن که خدا تو را نبیند. هرکجا باشیم خدا ما را می‌بیند.

 

  

* مرحوم دکتر شریعتی انسان ها را به چهار گروه دسته بندی کرده است: 

 دسته اول:
- آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند.
عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

 دسته دوم:
- آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند.
مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند. مرده و زنده‌شان یکی است. 

 دسته سوم:
آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند.
آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

 دسته چهارم:
- آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هستند.

شگفت‌انگیزترین آدم‌ها در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند.

منبع: سایت نسیم وحی

برچسب ها : نکات آموزنده , نکات جذاب , نکات پندآموز , راه های زندگی , آرامش سبز , آرامش وپند ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : خواندنی دیدنی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 112 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:48 ♥


اکثر ما دوست داريم ديگران دوستمان داشته باشند؛ چون در اين صورت انگار زندگي بهتر مي‏شود. اينکه ديگران دوستمان داشته باشند يا نه، کاملاً به خودمان بستگي دارد. به اينکه چگونه رفتار مي‏کنيم و چگونه با ديگران کنار مي‏آييم. خيلي وقت‏ها آن‏طور که بايد با مردم برخورد صحيح نداريم و مي‏گوييم مي‏خواهيم ديگران ما را همين‏طور که هستيم، دوست داشته باشند.


اين بدان معناست که ما کارهايي را که بايد انجام بدهيم، نمي‏دهيم و قصد تغيير دادن راه و روش خود را نيز نداريم و خيلي راحت مي‏گوييم چرا نمي‏توانند من را همين‏طور که هستم، بپذيرند و دوست داشته باشند؟ واقعيت اين است که براي آن‏که دوستمان بدارند، بايد "دوست‏داشتني" باشيم.

دوست‏داشتني شدن کار زياد سختي نيست. براي شروع، بهتر است وقتي با ديگران روبه‏رو مي‏شويد، لبخند بزنيد و با روي باز با آنها صحبت کنيد. رفتاري دوستانه و صميمي داشته باشيد، از مشکلات آنها با خبر شويد و سعي کنيد درکشان نماييد و به احساساتشان توجه کنيد. وقتي با ديگران روبه‏رو مي‏شويد، بلافاصله سلام کنيد و منتظر نمانيد آنها سلام کنند. آنها را به اسم کوچک صدا بزنيد و نشان دهيد که از ديدنشان خوشحال هستيد. طوري رفتار کنيد که انگار از زندگي حسابي لذت مي‏بريد. هميشه به خوبي‏ها فکر کنيد. حتي اگر زياد هم مايل نيستيد، خود را مثبت نشان دهيد؛ هرگز شکايت نکنيد و غر نزنيد.

جذاب باشيد

جذابيت چيزي سواي زيبايي است. شخصي مي‏تواند زيبا باشد ولي هرگز جذاب نباشد و همچنين مي‏تواند جذاب باشد، ولي زيبا نباشد. طرز سلوک آدمي، انتخاب لباس‏ها، حالت‏هاي رواني و... در اين امر مؤثر هستند.

اگر مي‏خواهيد فردي موفق و نافذ در قلب‏ها باشيد و از موفقيت لذت ببريد، نخست بايد با خودتان ارتباط صحيح برقرار کنيد! زيرا معني و مفهوم رويدادهاي زندگي را خودتان تعيين مي‏کنيد.

به ادامه مطلب بروید

برچسب ها : راه های موفقیت , رازهای موفقیت , راه های خوشبختی , اخلاق خوب , مشاوره , مشاوره زندگی , مشاوره اخلاقی , نکات زندگی , نکاتی که برای زندگی مفیداست , مطالب جذاب ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر , رازهای موفقیت ,
بازدید : 84 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:39 ♥محققان می گویند نه شنیدن از یک زن، همیشگی نیست. از نظر آنها کافی است کمی شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن رویاهایش، تا 10 سال دیگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال یک بار زیر و رو می شود.

 

اگر یکی از مردهای فامیل تان شکست خورده از خواستگاری برگشته، خواندن این صفحه را به او پیشنهاد کنید. محققان می گویند نه شنیدن از یک زن، همیشگی نیست. از نظر آنها کافی است کمی شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن رویاهایش، تا 10 سال دیگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال یک بار زیر و رو می شود و ممکن است زنی که در دهه سوم زندگی اش به یک خواستگار نه گفته، ده سال بعد پشیمان شود و تصمیم بگیرد با همان مرد ازواج کند. دیلی میل می نویسد مردها در دنیای زنان به 5 دسته تقسیم می شوند و خانم ها هر 10 سال یک بار، آرزوی ازدواج با یک گروه از این افراد را در سرشان می پرورانند. اگر هنوز هم نمی توانید چنین ادعایی را باور کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

برچسب ها : معیارهای زنان برای ازدواج درسنین متفاوت , معیارهای زنان برای ازدواج , معیارهای زنانه درسنین متفاوت , تصمیم گیری زنان درازدواج , ازدواج زنان درسنین متفاوت , ازدواج درسنین متفاوت , دانستنی های قبل ازازدواج , رازهای موفقیت برای ازدواج ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : عاشقانـــــه , خواندنی دیدنی , داستان های خواندنی , مهارت های زندگی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 164 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:33 ♥


این سوالی است که خیلی از کسانی که در آستانه ازدواج قرار دارند از روان شناس یا مشاور پیش از ازدواج خود می پرسند. این که همسر شما چه شخصیتی دارد یکی از مهم ترین سوال هایی است که باید به آن جواب دهید.این که طرف مقابل ما درچه خانواده ای تربیت شده است ازجمله مواردی است که حتماً باید قبل از ازدواج معلوم شود.

 

توجه به نوع برخورد پدر و مادر همسرتان با یکدیگر، همچنین برخورد آنان با فرزندان شان ( به خصوص همسر آینده تان ) اطلاعات زیادی به شما می دهد.البته معمولاً خانواده ها از خودشان ویترین ارائه می دهند، اما به تدریج و با زیرکی می توانید شیوه های ارتباطی خانواده همسرتان را کشف کنید.معمولاً از دو طریق می توان این کار را انجام داد. یا با توجه به مرزهای خانوادگی یا با توجه به سبک فرزندپروری. که در این شماره شناخت انواع مرز های خانوادگی را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید که اگر نوع مرز بندی خانواده ای که شما در آن بزرگ شده اید با مرز بندی خانواده همسر آینده تان متفاوت باشد احتمالا در زندگی مشترک دچار مشکل خواهید شد.

 


به ادامه مطلب بروید


برچسب ها : رازموفقیت , شناختن طرف مقابل , روانشناسی , دانستنی قبل ازازدواج , چگونه طرف مقابل رابشناسیم؟ , راه درست برای ازدواج ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , مشاوره خانواده ,
بازدید : 95 ♥ تاریخ : چهارشنبه 02 بهمن 1392 زمان : 23:18 ♥


تأثيرزيبايي گل,كسب آرامش,احساس شادي

طبيعت و زيبايي هاي آن همواره الهام بخش بشر براي خلق آثار بديع و تلطيف روح و روان او و مأمني براي فرار از هياهوي دنياي بيروني و دروني او بوده و هست، پس زيبا است اگر بتوانيم با شاخه اي گل و يا گلداني كوچك همواره بخشي از طبيعت را همراه خود داشته باشيم.


ادامه مطلب...

برچسب ها : اگر افسرده اید به گل و گیاه نگاه کنید , تأثيرزيبايي گل , كسب آرامش , احساس شادي ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , مشاوره خانواده ,
بازدید : 370 ♥ تاریخ : دوشنبه 02 دي 1392 زمان : 7:2 ♥


سختی ها و مشکلات,مقاومت در برابر مشکلات

به خاطرات خوش گذشته بیندیشید، گاهی انسان در سختی ها و مشکلات، گذشته ی خود را نادیده می گیرد و احساس می کند همیشه در بدبختی و سختی بوده است، یادآوری خاطرات خوش گذشته، منبع الهام بخشی برای «حال» پراندوه است که می تواند ما را از فشار کنونی نجات دهد.

مقاومت در برابر مشکلات
اگر در زندگیتان ، با مشکل بزرگی رو به رو شوید چه می کنید؟ آیا از آن نوع انسانهای با اراده هستید که در برابر طوفان سر بلند می کنند و بر خلاف جریان آب ، با قدرت شنا می کنند؟ و یا از آن دسته از انسانها که دائم غر می زنند و این و آن را مقصر اصلی مشکلات زندگیشان می دانند و زمین و زمان را محکوم می کنند؟ و یا جزو گروهی هستید که دست روی دست می گذارند و امیدشان را از دست می دهند و آه می کشند؟
ادامه مطلب...

برچسب ها : دور زدن مشکلات در کمترین زمان , سختی ها و مشکلات , مقاومت در برابر مشکلات ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , مشاوره خانواده ,
بازدید : 114 ♥ تاریخ : یکشنبه 01 دي 1392 زمان : 18:0 ♥


مدیریت کارهای خانه,زنان خانه دار,مسئولیتهای خانه داری

بیشتر زوجین جر و بحث دارند که وظایف خانه باید بین هر دو نفر تقسیم شود اما خیلی از آنها از یافتن یک الگوی تقسیم کار مناسب ناتوان هستند و ............

زنان خانه دار
بی‌تردید زنان محور خانواده‌اند؛ ‌ یک زن چه مادر باشد، چه همسر و حتی خواهر یا دختر، ‌همواره در رأس مدیریت عاطفی و برقراری توازن روحی در خانواده قرار دارد و با هنرنمایی‌های خود می‌کوشد تا آرامش را در محیط خانه حفظ کند. مسئولیت اصلی برقراری تعامل روحی با سایر اعضای خانواده نیز اغلب اوقات با زنان خانواده است. بنابراین در اغلب اوقات صبح‌ها قبل از سایر اعضای خانواه بیدار می‌شوند و شب‌ها بعد از همه می‌خوابند و از امور منزل و پخت و پز گرفته تا شستشو و رسیدگی به امور بچه‌ها و شکل‌دهی ارتباطات عاطفی اعضای خانواده با یکدیگر همه و همه به نوعی سر رشته‌اش در دست زنان خانواده است و در قالب خانه‌داری می‌گنجد. حالا حتی اگر بانوی ما شاغل هم باشد، شغل و حضور اجتماعی‌اش در کنار نقش پر مسئولیت و پر دغدغه خانه‌داری قرار می‌گیرد. اما قطعا وقتی بانویی بیرون از منزل هم اشتغال دارد، به عنوان یک فرد دو شغله شناخته می شود چرا که بعد از بازگشت از محل کار، تازه شغل دومش آغاز می شود واز اینجاست که گاه خستگی یک روز کاری مانع از انجام همه امور مربوط به منزل می شود و لذا بانوی داستان ما از سایر اعضای خانواده خصوصا همسر توقع حمایت و توجه بیشتر را دارد.

ادامه مطلب...

برچسب ها : مدیر بی‌چون و چرا در خانه شما/نکته‌هایی برای مدیریت کارهای خانه , مدیریت کارهای خانه , زنان خانه دار , مسئولیتهای خانه داری , مشاوره ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()

اطلاعات
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاین : 1
 • اعضای آنلاین : 0
 • تعداد اعضا : 13

 • عضو شوید
 • ارسال کلمه عبور
 • آمار مطالب
  کل مطالب : 533
  کل نظرات : 61

 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 108 نفر
 • باردید دیروز : 101 نفر
 • بازدید هفته : 209 نفر
 • بازدید ماه : 2,408 نفر
 • بازدید سال : 21,117 نفر
 • بازدید کلی : 457,549 نفر
 • ورودی امروز گوگل : 0 نفر
 • ورودی گوگل دیروز : 1 نفر

آرشیو
تبلیغات متنی