close
تبلیغات در اینترنت
برای زندگی بهتر

موضوعات
خبرنامه
  براي اطلاع از آپدیت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

مطالب تصادفی
آخرین ارسال های انجمن عاشقانه az لاو
عنوان پاسخ بازدید توسط
1 375 amob07
0 282 amob07
5 357 amob07
0 303 tarane
0 268 tarane
0 202 tarane
0 183 tarane
0 384 admin
0 438 admin
0 404 admin
0 451 admin
لینک باکس سایت
درباره : برای زندگی بهتر ,
بازدید : 100 ♥ تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1392 زمان : 15:39 ♥

سدهای شادی,کیمیای خوشبختی, زندگی ساده

این روزها شادی و نشاط نوعی خرق اجتماع شده است. هرچقدر بیشتر به دنبال یافتن آن حرکت کنی، بیشتر دست نیافتنی به نظر می‌رسد. اما به راستی چرا اینگونه است؟


آیا این درست است که به دنبال شادی در جاهای غلط هستیم؟ آیا شادی به این معناست که چه چیزی به چه مقداری و در چه زمانی به دست آوریم. بعضی افراد معتقدند شادی چیزی شبیه عاشق شدن است که البته شما نمی‌توانید امکان آن را میسر کنید. اگر اینگونه است پس چگونه شاد شویم؟

در پی یک پژوهش مهمترین عواملی که با غلبه بر آن می‌توان به این کیمیای خوشبختی دست یافت موارد زیر ارئه شد:

برچسب ها : سدهای شادی , کیمیای خوشبختی , زندگی ساده , برای زندگی بهتر ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : برای زندگی بهتر , کوچه پس کوچه های تفاهم ,
بازدید : 118 ♥ تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1392 زمان : 15:36 ♥

 

اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می رود کافی است به طرفش رفته و محبت تان را به او نشان دهید.

 

همه ما آدم ها گاهی اشتباه می کنیم، گاهی دل یکدیگر را ناخواسته می شکنیم و این پایان موضوع نیست بلکه باید این اشتباه را جبران کنیم.

عذر خواستن یكی از موثر ترین روشهایی است كه می تواند آتش معركه را در خانواده خاموش كند و جو آرامی را دوباره به خانه تان بر گرداند.

برچسب ها : عذرخواهی از همسر , عذر خواهی کردن , عذر خواستن ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : برای زندگی بهتر ,
بازدید : 115 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:38 ♥

امکان برنده شدن برای همه هست

روانشناسی-زندگی هر کدام از ما، زمانی که باید بین چند گزینه یکی را انتخاب کنیم، با تعارض ها و مشکلاتی روبه روست. برخی از موارد این تعارض ها در ارتباط با دیگران است. نحوه برخورد با این مشکلات و تعارض ها می تواند بر روابط بین فردی ما آثار طولانی مدتی بگذارد؛ این که دوستانی را از دست بدهیم، همیشه مجبور باشیم خود را قربانی روابط مان کنیم، بتوانیم با دیگران به مذاکره بنشینیم و... نکته مهم در مواجه شدن با تعارض ها این است که حل آن ها هر چه زودتر انجام شود، فشار روانی حاصل از آن ها برای ما کمتر خواهد بود. توانایی حل تعارض ها در زمان کوتاه و البته به نفع خودتان، مهارتی است که لازم است آن را فرا بگیرید.

یکی از روش های مناسب برای حل تعارض ها، قدم هایی است که گرینبرگ در کتاب کنترل فشار روانی آن را معرفی کرده است.

برنده شدن, امکان برنده شدن

برچسب ها : برای زندگی بهتر , امکان برنده شدن برای همه هست , برنده شدن , روانشناسی , نکات روانشناسی , بهترزندگی کردن ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 139 ♥ تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 0:28 ♥

نکته‌ای برای مخالفت کردن , گفت‌وگوی مخالفتی

وقتی مجبوری با فردی گفت‌وگو کنی که مدام به تو می‌گوید‌: من مخالفم، تو اشتباه می‌کنی، درست نمی‌گویی، من بهتر می‌فهمم! باید صبر ایوب داشته باشی.

هر وقت قرار است با مینا حرف بزنم‌، دنیا روی سرم خراب می‌شود. سال‌هاست که یکدیگر را می‌شناسیم. او دختر مهربانی است اما زمانی که می‌خواهیم جدی حرف بزنیم، مطمئنم تا نظرم را بیان کنم‌، با مخالفت سر‌سختانه‌ی او رو‌به‌رو می‌شوم. با دلیل و بی‌دلیل هزار آسمان و ریسمان را به هم می‌بافد که بفهمی اشتباه می‌کنی و چنین وچنان. هر چقدر سعی دارم یک موضوع مشترک با او پیدا کنم اما بازهم او نکته‌ای برای مخالفت کردن می‌یابد. دوستی و هم‌صحبتی با او برایم خسته‌کننده شده است.

حتماً شما هم در زندگی به افرادی برخورد کرده‌اید که فکر می‌کنند عقل‌کل هستند‌. افرادی که در هر بحثی وارد شوند، نقش دادستان را بازی می‌کنند و کلاً با همه‌چیز مخالف‌اند. این‌گونه افراد یک سبک منحصر به خود دارند که پر است از افعال منفی و نقدهای طولانی‌. سبک آن‌ها در گفت‌وگو‌، محاوره‌ی مخالفتی است.برچسب ها : مشاوره خانواده , یک صحبت همیشه مخالف , مشاوره , روان شناسی , ارتباط مناسب , ارتباط صحیح ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 124 ♥ تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 23:56 ♥

ی

رابطه مثبت زناشويي مي تواند دست مايه شادي و در غير اين صورت منبع بزرگ رنج و تالم باشد. زندگي زناشويي همراه يا بدون عاطفه مناسب با آن، كامل ترين شكل تصور از بهشت و جهنمي است كه ما در زندگي قادر به ايجاد،به دست آوردن و يا رسيدن به آن هستيم.

به گزارش مهر، همه زوج ها دوست دارند زندگی مشترک شادی با هم داشته باشند، اما باید بدانند که شاد زيستن هم مانند هر امر ديگر اصولي دارد. افراد مختلف و صاحب نظران گوناگون از شادي و شاد زيستن برداشت ها و تعاريف مختلف دارند. مثلا ارسطو مي گويد؛ مردم عادي لذت را شادي فرض مي كنند، افراد موفق عملكرد خوب را برابر شادي مي شمارند و دانشمندان زندگي متفكرانه و جستجوگرانه را معادل شادي مي دانند.

جان لاك معتقد است كه شادي بستگي به تعداد لذات زندگي دارد. "مك گيل" شادي را به لذت هاي تمايلات ارضا شده مربوط دانسته است. برتراندراسل مي گويد: رغبت همگاني ترين نشانه شاد زيستن است. ولي مي توان تعريف ديگري از شادي داشت. شادي عبارت است از احساس خوشبختي پايدار در زندگي شخصي، مفيد بودن براي تحقق آرزو و رفع نيازهاي عمومي، يعني انساني شاد است كه از زنده بودن خود احساس خوشبختي و رضايت كند و ديگران از زندگي او سود ببرند.
برچسب ها : شادزندگی کردن باهمسر , چگونه باهمسرمان شادزندگی کنیم؟ , وظایف همسربه هم دیگر , زندگی شاد , زندگی بهتر , همسر , زندگی , زندگی موفق تر ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : نوشته های عاشقانه , برای زندگی بهتر , رازهای موفقیت ,
بازدید : 172 ♥ تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 23:52 ♥

فراد مجرد بسیاری در جامعه وجود دارند که دوست دارند دوست یا شریک زندگی خوبی برای خود بیابند و با آنها لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. شاید برخی از ما در رابطه های اشتباهی گرفتار شده باشیم و مسایل تلخی را در زندگی خود تجربه کرده باشیم. در این مطلب سعی کرده ایم چندین راهکار برای داشتن یک قرار ملاقات درست و سالم و راه هایی برای یافتن دوست مناسب را برایتان نام ببریم.

دوست یابی,یافتن دوست مناسب

برچسب ها : راه های دوست یابی , راه های دوست پیداکردن , روش های دوست یابی , روش های دوست پیداکردن , روش های دوست یافتن , روش های دوست شدن , تصمیم برای دوست یابی , تصمیم های مفیددوست یابی ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مهارت های زندگی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 157 ♥ تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 23:43 ♥

خوشحال کردن شوهر

 

وفاداری و علاقه شما به همسرتان در زمان های سختی و مشکلات اثبات می شود لذا زمانی که شوهرتان دچار شکست شغلی، بیماری، بدهکاری و ... می شود از او حمایت کنید.

 

در این مطلب به نکات و مواردی اشاره خواهد شد که به شما کمک می کند هر چه بیشتر محبوب همسرتان شوید و روابط زناشویی تان، بیش از پیش مسالمت آمیز و توام با خوشحالی و نشاط گردد.

 

عموماً نکات و مطالبی که در اختیار زوجین قرار می گیرد، برگرفته از متون اروپایی و آمریکایی است که به طور قطع تفاوتهای فرهنگی، اعتقادی و نگرشی بسیاری با ما ایرانیان مسلمان دارند. در فرهنگ و تمدن ما ایرانیان مسلمان، علاوه بر تأکید و اهمیت فراوانی که بر کیان خانواده داده شده است، وظایفی خاص و منحصر به فرد به هر یک از زوجین واگذار می شود که رعایت آن نقش بسزایی در رضایت زناشویی خواهد داشت.

برچسب ها : شادکردن همسر , شادکردن شوهر , درست زندگی کردن , چگونه شوهرمان راشادکنیم؟ ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 65 ♥ تاریخ : دوشنبه 07 بهمن 1392 زمان : 15:15 ♥

مغز ما عاشق ثبات است و دوست دارد به‌طور منظم کار مشخصی انجام دهد؛ فرقی هم ندارد این کار مفید باشد یا مضر، اما اگر می‌خواهید از شر عادت‌های مضر خلاص شوید این مطلب را از دست ندهید.

مجله سیب سبز: مغز ما عاشق ثبات است و دوست دارد به‌طور منظم کار مشخصی انجام دهد؛ فرقی هم ندارد این کار مفید باشد یا مضر، اما اگر می‌خواهید از شر عادت‌های مضر خلاص شوید این مطلب را از دست ندهید.

شما نشسته‌اید و دارید چای خود را مزه مزه می‌کنید. دوستی به شما یک سیگار تعارف می‌کند. شما هم رد نمی‌کنید. این اتفاق ممکن است چند بار قبلا هم رخ داده باشد و بعدا هم چند بار دیگر اتفاق بیفتد. شاید پیش خودتان فکر کنید اینکه مهم نیست؛ کشیدن دو، سه نخ سیگار هر چند وقت یکبار که کسی را سیگاری نمی‌کند. اما این وسط مشکل کجاست؟ مشکل به مغز شما برمی‌گردد. با کشیدن همان اولین نخ سیگار مغز شروع می‌کند به مبارزه با یک عادت بد كه در نهایت شکست می‌خورد. نتایج مطالعه‌اي‌که اخیرا در دانشگاه ام آی تی آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد اگر ما به‌طور مداوم رفتاری را انجام دهیم مسیرهای عصبی در مغز الگوهای تازه‌ای برای این عادت جدید ایجاد می‌کنند. در نتیجه وقتی پیشنهادی دریافت می‌کنید مثلا یک سیگار به شما تعارف می‌شود دیگر به‌طور اتوماتیک قبول خواهید کرد. محققان معتقدند برخی اتفاقات که برحسب موقعیت پیش می‌آیند باعث بروز عاداتی می‌شوند که در اعماق شخصیت ما شکل می‌گیرند و اگر این رفتارها غلط و مضر باشند باید از ایجادشان جلوگیری کرد. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا از شر رفتارهای ناسالم راحت شوید.

حرف زدن و اس ام اس فرستادن موقع رانندگی

این عادت از جمله کارهایی است که بسیاری از مردم موقع انجام دادنش فکر می‌کنند اتفاقی برای‌شان رخ نمی‌دهد و تصادف و سانحه فقط برای دیگران است! این احساس غلط عامل بروز بسیاری حوادث تلخ و تکان‌دهنده بوده است.

برچسب ها : روانشناسی , زندگی بهتر , ترک عادت , ترک عادت های غلط , درست ترشدن رفتار , روش های مناسب برای زندگی بهتر , آموزش زندگی بهتر , آموز روانشناسی , خودشناسی , ترک عادت های بد , خوشبخت زندگی کردن ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 84 ♥ تاریخ : شنبه 05 بهمن 1392 زمان : 16:43 ♥

روح شاد بااین 12نکته ی ساده:

قبل از آنکه برای شادتر شدن قدمی بردارید، یک قلم و کاغذ پیدا کنید و فهرستی از دلتنگی‌های‌تان را بنویسید. چه چیزهایی بیشتر از هر چیز در زندگی شما را آزار می‌دهد. در سمت دیگر فهرست، کارهایی را بنویسید که مدت‌هاست دوست دارید انجام‌شان دهید اما نتوانسته‌اید. قطعا شما نمی‌توانید همه غصه‌های این فهرست را از زندگی‌تان پاک کنید و همه کارهایی که در آرزوی‌شان بوده‌اید را انجام دهید.

به گزارش به نقل از مجله سیب سبز ؛ پس دور کارهایی که در 100 ساعت شدنی است و غصه‌هایی که از بین بردن‌شان به سال‌ها زمان نیاز ندارد، خط سبز بکشید و برای شروع آماده شوید. اگر نوشتن فهرست برای‌تان کار سختی است و گمان می‌کنید 100 ساعت برای شادتر شدن کافی نیست از ما کمک بگیرید. در این مطلب شما را با میانبرهایی آشنا می‌کنیم که تنها در چند ساعت حال و هوای‌تان را زیر و رو می‌کنند. این ادعای ما نیست. محققان و روانشناسان معتقدند این قدم‌ها از شما انسان شادتری می‌سازد.

درادامه مطلب به ادامه این موضوع می پردازیم

برچسب ها : روانشناسی , زندگی بهتر , مشاوره , روح شادداشته باشیم , روح تازه , زندگی تازه , زندگی بانشاط , حیات بانشاط ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر , احادیث و سخنان بزرگان , آرامش سبز ,
بازدید : 136 ♥ تاریخ : جمعه 04 بهمن 1392 زمان : 15:53 ♥

* حضرت علی(ع) می‎فرماید: درحال دعا گفتم: خدایا مرا نیازمند هیچ یک از بندگانت نکن .

پیامبر اکرم(ص) این دعا را شنیده و فرمودند: یا علی! اینگونه دعا نکن، زیرا کسی نیست که محتاج مردم نباشد.

گفتم: پس چگونه دعا کنم؟

فرمود: بگو؛ خدایا! مرا نیازمند مردم بد نکن .

پرسیدم: چه کسانی جزء مردم بد، به شمار می‎آیند؟

فرمود: کسانی که وقتی به نعمتی می‎رسند، آن را از دیگران(نیازمندان)دریغ می‎کنند و چون خود محتاج شوند و با آنان برخلاف انتظارشان رفتار شود، بر می‎آشوبند و مردم را سرزنش کنند.

 

 

* لقمان به فرزندش می‌فرماید:

پسرجان، شش سفارش به تو می‌کنم که خلاصه علوم و اخلاق اولین و آخرین است:
1) بیش از مدت اقامت در دنیا، دل به دنیا مبند.
2) برای آخرت به قدری که در آنجا توقف داری کار کن، که ما زمان در دنیا ماندنمان بسیار کوتاه و آخرت بی‌حساب بلند است.
3) از خدا به قدری که به او محتاجی اطاعت کن، که همه وجود ما محتاج به خداست.
4) تمام کوششت را در نجات از آتش به کار ببر.
5) به اندازه تحمل و قدرتی که بر آتش داری گناه کن.
6) به هنگام گناه و معصیت جایی را انتخاب کن که خدا تو را نبیند. هرکجا باشیم خدا ما را می‌بیند.

 

  

* مرحوم دکتر شریعتی انسان ها را به چهار گروه دسته بندی کرده است: 

 دسته اول:
- آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند.
عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

 دسته دوم:
- آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند.
مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند. مرده و زنده‌شان یکی است. 

 دسته سوم:
آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند.
آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

 دسته چهارم:
- آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هستند.

شگفت‌انگیزترین آدم‌ها در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند.

منبع: سایت نسیم وحی

برچسب ها : نکات آموزنده , نکات جذاب , نکات پندآموز , راه های زندگی , آرامش سبز , آرامش وپند ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : خواندنی دیدنی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 109 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:48 ♥


اکثر ما دوست داريم ديگران دوستمان داشته باشند؛ چون در اين صورت انگار زندگي بهتر مي‏شود. اينکه ديگران دوستمان داشته باشند يا نه، کاملاً به خودمان بستگي دارد. به اينکه چگونه رفتار مي‏کنيم و چگونه با ديگران کنار مي‏آييم. خيلي وقت‏ها آن‏طور که بايد با مردم برخورد صحيح نداريم و مي‏گوييم مي‏خواهيم ديگران ما را همين‏طور که هستيم، دوست داشته باشند.


اين بدان معناست که ما کارهايي را که بايد انجام بدهيم، نمي‏دهيم و قصد تغيير دادن راه و روش خود را نيز نداريم و خيلي راحت مي‏گوييم چرا نمي‏توانند من را همين‏طور که هستم، بپذيرند و دوست داشته باشند؟ واقعيت اين است که براي آن‏که دوستمان بدارند، بايد "دوست‏داشتني" باشيم.

دوست‏داشتني شدن کار زياد سختي نيست. براي شروع، بهتر است وقتي با ديگران روبه‏رو مي‏شويد، لبخند بزنيد و با روي باز با آنها صحبت کنيد. رفتاري دوستانه و صميمي داشته باشيد، از مشکلات آنها با خبر شويد و سعي کنيد درکشان نماييد و به احساساتشان توجه کنيد. وقتي با ديگران روبه‏رو مي‏شويد، بلافاصله سلام کنيد و منتظر نمانيد آنها سلام کنند. آنها را به اسم کوچک صدا بزنيد و نشان دهيد که از ديدنشان خوشحال هستيد. طوري رفتار کنيد که انگار از زندگي حسابي لذت مي‏بريد. هميشه به خوبي‏ها فکر کنيد. حتي اگر زياد هم مايل نيستيد، خود را مثبت نشان دهيد؛ هرگز شکايت نکنيد و غر نزنيد.

جذاب باشيد

جذابيت چيزي سواي زيبايي است. شخصي مي‏تواند زيبا باشد ولي هرگز جذاب نباشد و همچنين مي‏تواند جذاب باشد، ولي زيبا نباشد. طرز سلوک آدمي، انتخاب لباس‏ها، حالت‏هاي رواني و... در اين امر مؤثر هستند.

اگر مي‏خواهيد فردي موفق و نافذ در قلب‏ها باشيد و از موفقيت لذت ببريد، نخست بايد با خودتان ارتباط صحيح برقرار کنيد! زيرا معني و مفهوم رويدادهاي زندگي را خودتان تعيين مي‏کنيد.

به ادامه مطلب بروید

برچسب ها : راه های موفقیت , رازهای موفقیت , راه های خوشبختی , اخلاق خوب , مشاوره , مشاوره زندگی , مشاوره اخلاقی , نکات زندگی , نکاتی که برای زندگی مفیداست , مطالب جذاب ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : اس ام اس های جالب , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 95 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:44 ♥


اززشت رویی پرسیدند :آنروزکه جمال پخش می کردند کجا بودی؟گفت : در صف کمال

.

اگر کسی به تو لبخند نمی زند علت را در لبان بسته خود جستجو کن

.

مشکلی که با پول حل شود ، مشکل نیست ، هزینه استهمیشه رفیق پا برهنه ها باش ، چون هیچ ریگی به کفش شان نیست

.

با تمام فقر ، هرگز محبت را گدایی مکن

و با نمام ثروت هرگز عشق را خریداری نکن

.

هر کس ساز خودش را می زند، اما مهم شما هستید که به هر سازی نر قصیدمردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

.شجاعت یعنی : بترس ، بلرز ، ولی یک قدم برداروقتی تنها شدی بدون که خدا همه رو بیرون کرده ، تا خودت باشی و خودشیادت باشه که :

در زندگی یه روزی به عقب نگاه میکنی . به آنچه گریه دار بود می خندیآدمی را آدمیت لازم است ، عود را گر بو نباشد ، هیزم استکشتن گنجشک ها ، کرکس ها را ادب نمی کند

.

از دشمن خود یک بار بترس و از دوست خود هزار بار

.

فرق بین نبوغ و حماقت این است که نبوغ حدی دارد

برچسب ها : نکات آموزنده , مطالب جذاب , نکات جذاب , نکات خیلی جالب , نکات بامزه , مطالب پندآمیز , نکات پندآموز , نکته های زندگی , راه های موفقیت , راه های خوشبختی ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر , رازهای موفقیت ,
بازدید : 84 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:39 ♥محققان می گویند نه شنیدن از یک زن، همیشگی نیست. از نظر آنها کافی است کمی شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن رویاهایش، تا 10 سال دیگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال یک بار زیر و رو می شود.

 

اگر یکی از مردهای فامیل تان شکست خورده از خواستگاری برگشته، خواندن این صفحه را به او پیشنهاد کنید. محققان می گویند نه شنیدن از یک زن، همیشگی نیست. از نظر آنها کافی است کمی شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن رویاهایش، تا 10 سال دیگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال یک بار زیر و رو می شود و ممکن است زنی که در دهه سوم زندگی اش به یک خواستگار نه گفته، ده سال بعد پشیمان شود و تصمیم بگیرد با همان مرد ازواج کند. دیلی میل می نویسد مردها در دنیای زنان به 5 دسته تقسیم می شوند و خانم ها هر 10 سال یک بار، آرزوی ازدواج با یک گروه از این افراد را در سرشان می پرورانند. اگر هنوز هم نمی توانید چنین ادعایی را باور کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

برچسب ها : معیارهای زنان برای ازدواج درسنین متفاوت , معیارهای زنان برای ازدواج , معیارهای زنانه درسنین متفاوت , تصمیم گیری زنان درازدواج , ازدواج زنان درسنین متفاوت , ازدواج درسنین متفاوت , دانستنی های قبل ازازدواج , رازهای موفقیت برای ازدواج ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : عاشقانـــــه , خواندنی دیدنی , داستان های خواندنی , مهارت های زندگی , مشاوره خانواده , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 163 ♥ تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 زمان : 23:33 ♥


این سوالی است که خیلی از کسانی که در آستانه ازدواج قرار دارند از روان شناس یا مشاور پیش از ازدواج خود می پرسند. این که همسر شما چه شخصیتی دارد یکی از مهم ترین سوال هایی است که باید به آن جواب دهید.این که طرف مقابل ما درچه خانواده ای تربیت شده است ازجمله مواردی است که حتماً باید قبل از ازدواج معلوم شود.

 

توجه به نوع برخورد پدر و مادر همسرتان با یکدیگر، همچنین برخورد آنان با فرزندان شان ( به خصوص همسر آینده تان ) اطلاعات زیادی به شما می دهد.البته معمولاً خانواده ها از خودشان ویترین ارائه می دهند، اما به تدریج و با زیرکی می توانید شیوه های ارتباطی خانواده همسرتان را کشف کنید.معمولاً از دو طریق می توان این کار را انجام داد. یا با توجه به مرزهای خانوادگی یا با توجه به سبک فرزندپروری. که در این شماره شناخت انواع مرز های خانوادگی را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید که اگر نوع مرز بندی خانواده ای که شما در آن بزرگ شده اید با مرز بندی خانواده همسر آینده تان متفاوت باشد احتمالا در زندگی مشترک دچار مشکل خواهید شد.

 


به ادامه مطلب بروید


برچسب ها : رازموفقیت , شناختن طرف مقابل , روانشناسی , دانستنی قبل ازازدواج , چگونه طرف مقابل رابشناسیم؟ , راه درست برای ازدواج ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 96 ♥ تاریخ : سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 23:16 ♥

همه ما بالقوه خلاق هستیم  تنها باورهای غلطی درباره خود و دیگران داریم که مثل قفل هایی ذهن ما را محدود می کنند وقت آن رسیده که این موانع را دور بریزید، فقط کمی تلاش و پشتکار لازم دارید .

حدس زدن ادامه سریال های تلویزیونی ، صحبت کردن با همکاران درباره مشکل یکی از مشتریها و یا درک معنی برخی از کنایه های فیلم ها ، گرچه به نظر اتفاق تازه ای نمی آید اما کلیه این مثال ها جزو مواردی هستند که باعث می شوند خلاقیت شما تحریک شود و همانند ماهیچه های بدن ، هرچقدر بیشتر از قوه تخیل خود استفاده کنید ، آن را قویتر می کنید. این کار را در هر جایی انجام می دهید در منزل ، سرکار و در موقعیت های اجتماعی. بیشتر افراد تصور غلطی درباره " خلاق بودن" دارند و همین امر باعث می شود که نتوانند این امر بالقوه را به فعل برسانند. در ادامه ما شما را با 6 تصور غلط درباره خلاقیت آشنا می کنیم و به شما یاد می دهیم که چطور از قوه تصویرسازی ذهنی خود استفاده کنید.

اشتباه 1: من خلاق نیستم.
آیا با شنیدن کلمه خلاقیت به جای اینکه چیزی به شما الهام شود،چهارستون بدنتان به لرزه می افتد ؟ این مساله به معنی فقدان تصویر سازی در شما نمی باشد، تنها به این دلیل است که جایی آنرا مخفی نگه داشته اید. به گفته دیوید گلدشتاین مشاور و همکار نویسنده کتاب "Creative you" ( کتابی که در جستجوی ارتباط بین خلاقیت و شخصیت فرد می پردازد)، هر کسی می تواند خلاق باشد ، اما واقعیت این است که قوه تصویر سازی بسیاری از افراد در ابتدای کودکی خاموش می شود. برای مثال ، یک کودک 5 ساله آسمان را به رنگ بنفش نقاشی می کند چراکه فکر می کند زیباست، اما اگر کسی نقاشی اش را به باد انتقاد گرفته و مسخره کند، او دیگر به انگیزه و خلاقیت درونی خود اعتماد نمی کند."
خوشبختانه ، برای بسیاری از ما که از دوران مدرسه هنوز واهمه داریم ، خلاقیت فقط در نقاشی کشیدن و یا نمره کامل گرفتن از معلم نقاشی خلاصه نمی شود.

خلاقیت درون,قوه تخیل,تحریک خلاقیت


 ادامه مطلب بروید...

برچسب ها : خلاقیت درونتان را آزاد کنید , خلاقیت درون , قوه تخیل , تحریک خلاقیت ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 95 ♥ تاریخ : پنجشنبه 26 دي 1392 زمان : 15:21 ♥کسب و کار ,پولدار شدن

راه انداختن هر کار تازه ای سرمایه می خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می شناسیمشان هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری شان است. در این گزارش به برخی از این کارها اشاره می کنیم.

وقتی حرف از راه انداختن یک شغل جدید و یک کسب و کار می شود سریع یاد یک مغازه ،دفتر کار شیک، کلی کارمند و برو بیا می افتیم که چندین میلیون سرمایه می خواهد. بعد هم منصرف می شویم و دچار افسردگی می شویم!!


راه انداختن هر کار تازه ای سرمایه می خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می شناسیمشان هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری شان است.


در این گزارش به برخی از این کارها اشاره می کنیم. البته ما به شما ماهیگیری یاد می دهیم فقط ایده می دهیم این شما هستید که باید توانایی هایتان را بسنجید و با این ایده ها کسب خودتان را راه بیندازید.

بقیشو ادامه مطلب بخونین...

برچسب ها : کسب و کار , پولدار شدن , چگونه بدون سرمایه پولدار شویم؟ ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 373 ♥ تاریخ : دوشنبه 02 دي 1392 زمان : 9:0 ♥


انواع شخصیت ها,ذهن های برتر , شخصیت های منحصر به فرد

ذهن های برتر و شخصیت های منحصر به فرد را از میان کارکنانتان بیابید تا در کارتان روی آنها سرمایه گذاری کنید. نتیجه شگفت انگیز آن را خواهید دید.

من اغلب راجع به این موضوع جستجو می کنم که چطور کارکنان را ترغیب به کار و تولید بیشتر بکنید.این مسئله در دوران حاضر اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ چون امروزه شرکت ها باید با تعداد کارمندان کمی که دارند بهترین عملکرد را داشته باشند.
ادامه مطلب...

برچسب ها : انواع شخصیت ها را اینجوری راضی نگه دارید , انواع شخصیت ها , ذهن های برتر , شخصیت های منحصر به فرد ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()
درباره : روانشناسی , برای زندگی بهتر ,
بازدید : 69 ♥ تاریخ : یکشنبه 01 دي 1392 زمان : 18:30 ♥


اعتماد به‌ نفس,اعتماد به‌ نفس واقعی

انسان های واقعا معتمدبه‌نفس ویژگی های والایی دارند که باید از آنها یاد بگیریم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم.

 


اول از همه باید بدانید منظور از اعتماد به‌نفس، اعتماد به‌نفس واقعی است نه لاف های بیهوده و خود بزرگ‌بینی های مصنوعی. افرادی که فقط فیلم انسان های بی‌باک و با اعتماد به‌نفس را بازی می کنند، هیچ ویژگی خاصی برای الگو برداشتن ندارند.

 ادامه مطلب...

برچسب ها : اعتماد به‌ نفس واقعی اینگونه است , اعتماد به‌ نفس , اعتماد به‌ نفس واقعی ,
نویسنده : آ تــنــانظر بدهید ()

اطلاعات
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاین : 1
 • اعضای آنلاین : 0
 • تعداد اعضا : 13

 • عضو شوید
 • ارسال کلمه عبور
 • آمار مطالب
  کل مطالب : 533
  کل نظرات : 61

 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 47 نفر
 • باردید دیروز : 464 نفر
 • بازدید هفته : 539 نفر
 • بازدید ماه : 5,431 نفر
 • بازدید سال : 17,452 نفر
 • بازدید کلی : 453,884 نفر
 • ورودی امروز گوگل : 0 نفر
 • ورودی گوگل دیروز : 0 نفر

آرشیو
تبلیغات متنی